Bosna Hersek’te Sertifika Programları

Bosna Hersek’te Sertifika  ve Diploma Programları

Üniversitenizden mezun oldunuz ve hemen yurtdışında yüksek lisans eğitiminize başlamak istemiyorsunuz. Veya kısa süreli de olsa yurtdışına açılmak ve mevcut İngilizcenizi kullanarak bir sertifika kursuna gitmek istiyorsunuz. Üniversiteler ve kurslar bu konudaki talepleri göz önüne alarak kendi içlerinde birçok sertifika programları oluşturmuşlardır. Örnek olarak; günlük genel ingilizceniz gayet iyi fakat özellikle iş çevresi odaklı İngilizce öğrenmek istiyorsanız, International Business programı ya da buna yakın proğramları seçebiliyorsunuz.  Bu çeşit programlar orta düzeyde İngilizcesi bulunan öğrenciler için özel bir kurs programında olup, Professional Certificate in Business & Management aynı zamanda İşletme ve İş idaresine giriş niteliğinde derslerdir. Aslında sertifika programlarını bir nevi sizleri yurtdışında master programlarına hazırlamak gibi bir avantajı olduğunu da düşünmeniz gerekmektedir.

10 sene öncesi Üniversitenizden mezun oldunuz. Profosyonel iş hayatınızda pratikte uygulamasını bildiğiniz konuların, teorik kısmını da bilgi dağarcığına ekleyerek bilgilerinizi tazelemek istiyorsunuz. İşinizdeki son trendleri yakalamak istiyorsunuz. Mezuniyetinizden sonra arada oluşmuş 5 ya da 10 senelik Profosyonel iş hayatınızdaki jenerasyon farkını kapatmak istiyorsunuz. İşte bu kısa süreli Sertifika Proğramları sizler için mükemmel fırsat.

Uluslararası öğrencilerin katılabileceği yurt dışında sertifika programları ülkenin genel taleplerine göre farklılık göstermektedir. Her ülkenin sertifika programlarına öğrenci kabul şartları, başlangıç tarihleri çok farklıdır. Bu konudaki detayları ülkelere göre sıraladığımız yurt dışında sertifika kurslarını okurken detayları ile görebileceksiniz. Örneğin Amerika’ da UCLA ve UCSD üniversitelerinde 6 ay ve 1 senelik akademik extension sertifika programlarına katılabilirken, İngiltere, Kanada ve Avustralya’ da bu gibi üniversite kampüsünde kurs bulabilmeniz mümkün değildir. Örneğin Kanada’ da sertifika programları, Avustralya’ da sertifika programları sadece 2 senelik eğitim veren kolejlerde teknik eğitim şeklinde verilir. Turizm ve İşletme konuları dışında bir alanda sertifika vermezler…. gibi. İngiltere’ de sertifika eğitimleri için çok kurs tercihi olmadığı gibi verilen sertifika programları da aslında turizm İngilizcesi, havacılık İngilizcesi, finans İngilizcesi, reklam İngilizcesi…. gibi verilmektedir.

Film Endüstrisinin merkezinde alabileceğiniz Filmmaking, Acting, Musical Theatre, Animation… gibi dersleri ancak Amerika’ da bulabilir siniz. Amerika Turizmden, İnsan kaynakları, Çevre Bilimleri gibi birçok alanda birçok farklı programları öğrencilerine sunarken, İngiltere ise İş Yönetimi ve Hukuk alanında harika Programlar sunmaktadır. Amerika’ da bazı programlar Sertifika kursları sonrası Staj hakkı tanımaktadır.

Bu konuda ISC ‘ de çalışan uzman danışmanlarımız size en uygun ülke ve Programı belirlemektedirler. Yurt dışında sertifikalarla ilgili internet üzerinden birçok başvuru almaktayız. Bu sene ki görüşmelerimizin sayılarını minimuma düşürmek ve sağlıklı sonuç verecek başvurulara vakit ayırabilmek adına çalışmalarımızda bir değişiklik yaptık. Yurt dışında sertifika almak istiyorum talebiyle firmamıza başvuru yapan adayların özellikle İngilizce dil düzeylerinin mükemmele yakın olmasını şart koşuyoruz. Eğer İngilizcesi yetersi ise adayımızın sertifika öncesinde İngilizce ders alacağını bilmesini istiyoruz. Burada belirttiğimiz tüm şartlara sahip gerçek adaylar bu konular dışında çok spesifik/özel olarak almak/danışmak istiyorlarsa telefonla arayarak bilgi almak istediği konuyu ofis asistanımıza bırakabilirler.  Bunun dışında  Bilgi İstek Formunu detaylıca amacınızı/sorularınızı yazarak doldurarak da başvuru yapabiliyorsunuz. İçerik belirtilmeyen başvuru formları değerlendirilmeye alınmamaktadır. Zira sitemizden her gün 300′ den fazla başvuru yapılmakta ve sadece ciddi şekilde içerik eklenmiş formları dikkate alarak arama yapabilmekteyiz. Bilgi istek formunuzda özellikle belirtmenizi istediğimiz detaylarınız şunlardır:

  • Hangi üniversitede okuduğunuzu/mezun olduğunuzu,
  • kaç yaşında olduğunuzu,
  • Varsa pasaportunuzdaki geçmiş vizelerinizi,
  • eğitim talebiniz için ne kadar bütçe ayırdığınızı,
  • banka hesabınızda ne kadar nakitinizin olduğunu
  • hangi tarihte eğitim almak istediğinizi
  • Hangi alanda sertifika eğitimi almak istediğinizi.
  • Var ise IELTS/TOEFL skorunuz
Hemen Ara: 0 553 508 69 92
× Bize Yazın