Çekya‘da Üniversite

NEDEN ÇEKYA’DA ÜNİVERSİTE ?

Çek dilinde eğitim ücretsiz
Çek Cumhuriyeti’nde eğitim dili Çekçe olan bölümlerde okul ücreti yoktur. Sadece ilk yıl ödemeniz gereken hazırlık ücreti vardır. Hem ücretsiz eğitimin avantajını hem de bir yabancı dil öğrenme fırsatını bulacaksınız.
Avrupa’nın en iyi eğitim sistemlerinden birisine sahip
Kaliteli eğitim ve Avrupa’nın en eski üniversiteleri olmaları, bu ülkeyi seçmek için en büyük sebeplerden sadece birisidir. 14. yüzyıldan itibaren birçok alanda nobel ödüllü bilim adamları yetiştirmiş üniversitelerdir.
Mükemmel fiyat fayda dengesi
Çek Cumhuriyeti Avrupa’nın kalbinde yer almasına rağmen kendi para birimlerini kullanmaktadır. Çek kronu kurunun TL’ye göre düşük olması ailenizin bütçesini zorlamadan eğitiminizi tamamlamanıza yardımcı olacaktır.
Uluslararası öğrencilerin yoğunluğu
Dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciler sayesinde yeni kültürlerle tanışma fırsatı sadece sizi eğitim anlamında değil kişisel gelişim ve kültürel farkındalık gibi konularda da gelişiminize katkıda bulunacaktır.
60’ın üzerinde üniversite seçeneği
Sadece başkent Prag’da değil Çek Cumhuriyeti’nde size en uygun üniversiteyi seçmek sizin elinizde. Bruno, Pilsen ve Ostrava gibi şehirlerde okumak bütçenize biraz daha yardımcı olabilir.
Müthiş bir öğrenci hayatı
Tam öğrenci dostu şehirlerde hem kaliteli bir eğitim, hem sosyal ve kültürel açıdan zengin bir öğrenci hayatı. Yıl boyunca farklı festival, sempozyum ve etkinliklere katılarak dolu dolu geçen bir öğrencilik hayatınız olsun.
Konaklama bulma kolaylığı
Çek Cumhuriyeti’nde konaklama bulmak diğer Avrupa ülkelerine göre çok daha kolaydır. Üniversitelerin yurtları yanı sıra, özel yurt, apart ve ev seçenekleri size en uygun konaklamayı sunacaktır.
Avrupa’nın en düşük işsizlik oranı
Okurken çalışma fırsatınız olan bu ülkede mezun olduğunuzda da size birçok iş fırsatı sunulmaktadır. Mezun olduktan sonra bir yıl Avrupa genelinde uzatılabilir çalışma iznine sahip olmak kariyerinize büyük kolaylık getirecektir.
Hemen Ara: 0 553 508 69 92
× Bize Yazın