Fransa Dil Okulları

Fransa’da Dil Okulu

Fransa’da Eğitim:

Fransa’da Fransızca öğrenmek isteyen öğrenciler için birçok alternatif program bulunmaktadır. Bunların bir kısmı üniversitelerin, bir kısmı da özel dil kurslarının programlarından oluşur. İsterseniz staj ve sertifika&diploma programları da alabilirsiniz. Öncelikle başkent Paris olmak üzere Fransa’nın birçok şehrinde Fransızca dil okulları eğitim vermektedir. Her yıl dünyanın çeşitli ülkelerinden öğrenciler Fransızca öğrenmek ya da mevcut dillerini geliştirmek amaçlı Fransa’yı tercih etmektedirler.

En çok tercih edilen şehirler: Paris, Nice, Vichy, Ambois, Rochelle, Cannes

En çok tercih edilen programlar: Genel Fransızca, Yoğun Fransızca, İş için Fransızca, DELF Sınav Hazırlık, Fransızca Akademik yıl veya Sömestır, Fransızca+

Türkiye temsilciliğini yaptığımız dil okullarının listesi :

1.       AMBOIS

 • Eurocentres

 2.       NICE

 • Azurlingua
 • Sprachcaffe
 • International House
 • ELS Language Centers

3.       VICHY

 • Cavilam

4.       PARIS

 • Eurocentres
 • ACCORD
 • LSI
 • Sprachcaffe
 • OISE

5.       ROCHELLE

 • Eurocentres

6.       ROUEN

 • French in Normandy

7.       MONTPELLIER

 • ILA
 • EasyFrench

Fransa’da Dil Eğitimi Almanın Avantajları:

33 ülkenin resmi dil olarak konuştuğu Fransızca, ülkemizde de ticari ve politik olarak öneme sahip dillerdendir. Fransa dünyanın en güçlü dördüncü ülkesi ve Avrupa’da çok önemli bir yatırım merkezidir. Coğrafi konum olarak da ülkemize yakın olan Fransa dil eğitimi için öğrencilere cazip gelmektedir. Kelime haznesi çok geniş bir dil olan Fransızca kesinlikle öğrencileri kültür olarak zenginleştirecek ve çok yönlü düşünmesini sağlayacak bir dildir. Öğrenciler eğitimleri sırasında Avrupa’nın kültür ve sanat başkenti Fransa’yı keşfedip, sonrasında Avrupayı gezip görme fırsatına da sahiptirler.

Fransa’da Sağlık ve Çalışma:

Fransız sağlık sistemi Avrupa’nın en iyi sistemlerinden biridir. Genel sağlık sigortası ile sağlık muayenesi herkese açıktır. 28 yaşın altındaki öğrenciler için Öğrenci Tamamlayıcı Sigortaları bulunur. 28 yaşın üzerindeki öğrenciler ise bazı şartları yerine getiriyorsa Genel Sağlık Sigortası ”CMU”den faydalanabilmektedirler. Fransa’da uzun dönem dil eğitimi almaya giden öğrenciler için Çalışma Bakanlığından bir ön izin almak koşuluyla çalışma izni elde edebilirler. Fakat çalışmak için öncelikle normal düzeyde bir Fransızcanız olması gerekmektedir.

Konaklama İmkânları:

Aile yanı konaklama: Dil eğitimi görecek öğrencilerin konaklama seçeneklerinden bir tanesi aile yanı konaklamadır. Bunun en büyük avantajı öğrenci, pratik ingilizcesini aile ile konuşarak geliştirebilmesi ve aynı zamanda ülke kültürünü daha yakından tanıma fırsatına sahip olmasıdır.

Kampüste konaklama: Üniversite kampüsünde yurtlarda, genelde iki ya da üç kişilik odalarda kalınır. Üniversite hayatını tanımak ve okulun imkânlarından faydalanmak gibi avantajları vardır.

Pansiyon (Hostel) konaklama: Özel büyük şehir merkezlerinde kurs almak isteyen öğrenciler, hostellerden yararlanabilirler. Hosteller genellikle çok sayıda öğrencinin kaldığı şehir merkezinde bulunan pansiyondu.

Fransa’da Mutfak Kültürü:

Dünyanın en meşhur mutfaklarından birisi, Fransız mutfağıdır. Her ülkenin yemekleri bakımından belli bir özelliği varsa, Fransa’ya “Peynir Ülkesi” diyebiliriz. En çok tüketilen ve esas yemeği oluşturan yiyecek, biftek yanında patatestir. Ayrıca her yemekten sonra ve özellikle ikindi saatlerinde aperatifle birlikte önemli oranda peynir tüketmektedirler. Esas yemekten önce ordövr denilen yiyecekleri almaktadırlar, bunlar, mayonezli balık, salata, enginar, salam, Rus salatası gibi soğuk yiyeceklerdir.

Akşamları ise genellikle çorba içerler. Soğan çorbasını çok severler. Sarımsak da çok tüketirler Ekmek çeşitleri çok zengindir. Baston gibi uzun ekmekleri dünyaca meşhurdur. Kurbağa bacağı, salyangoz, kaplumbağa gibi şeyleri de çok sever ve tüketirler. Yemeklere lezzet katan bütün sosların mucidi Fransızlardır.

Fransa’da İklim:

Fransa’da birbirinden ayrı üç iklim tipi ile karşılaşılır. Ülkenin batısında okyanusal iklim hüküm sürer. Bu iklim; ılık, nemli, bulutlu günleri fazla güneşli günleri az her mevsimi yağışlı olarak karşımıza çıkar.
Fransa’nın doğu yarısında ise iklim kıtasal bir karakter gösterir. Yazlar sıcak, kışlar soğuk geçtiği gibi kurak mevsim bulunmamakla beraber yağış azamisi yaz aylarına geçer. Böylece Fransa’nın batısından doğusuna doğru olan kesimlerde kış şartlarında bir şiddetlenme görülür. Fransa’nın güneydoğusunda Akdeniz iklimi hakimdir. Yazlar sıcak ve kurak kışlar ılık ve yağışlı geçer.

En önemli şehirler: Paris, Marseille, Lyon.

Adım Adım Fransa’da Dil Eğitimi:

Kişisel bilgilerinizi, gitmek istediğiniz ülke-program tercihlerinizi, dil seviyenizi, eğitim durumunuzu ve iş deneyiminizi soran ISC formunu doldurmanızla yurtdışında eğitim için önemli

Kayıt için Gerekli Belgeler:

Okulların başvuru ücretleri (Başvuru ücretleri okullara göre değişkenlik göstermektedir. Okullara göre başvuru ücretlerini danışmalarınızdan görüşme esnasında öğrenebilirsiniz).
Okulların başvuru formları (Bu formları danışmanlarınız ile birlikte veya onların direktifleri doğrultusunda doldurabilirsiniz).
Pasaportunuzun kişisel bilgilerin yer aldığı sayfa ve varsa eski vizelerin olduğu sayfaların fortokobileri.
Banka mektubu. (Bu mektubu ISC ofislerinde danışmanlarınızdan temin edebilirsiniz).
Sponsor teminat mektubu. (Bu mektubu ISC ofislerinde danışmanlarınızdan temin edebilirsiniz)

Eğitimin İçin En Uygun Ülke Hangisi?

Size özel ücretsiz eğitim araştırması, bütçe analizi ve akademik raporlama için bizimle iletişime geçin.

Hemen Ara: 0 553 508 69 92
× Bize Yazın