İtalya Dil Okulları

İtalya’da Dil Okulu

İtalya’da Eğitim:

Birçok insan İtalyanca’yı İtalya’da öğrenmek arzusu içerisindedir. Bazıları, bir kaç ay süren dil kurslarına katılarak, bazıları ise daha uzun bir süre kalarak, hem İtalyan kültürünü yakından tanımayı hem de İtalyancasını ileri seviyeye getirmeyi arzu eder. Roma ve Floransa gibi büyük şehirlerdeki dil okullarında eğitimi almanın şehrin turistik ve yoğun olması gibi dezavantajları olsa da şehir her an hareketli ve canlıdır. Bunun tüm büyük şehirler için geçerli bir unsur olduğunu unutmamak gerekir.

Dil okullarının eğitimi, bulunduğu yörenin kültürü ile benzerdir. Bu kültürün daha iyi tanınması için çeşitli gezi faaliyetlerine katılınması tavsiye edilir.

En çok tercih edilen programlar; Genel İtalyanca, Yoğun İtalyanca, Akademik İtalyanca, Birebir İtalyanca, İtalyanca+, İtalyan Üniversitelerine Hazırlık programları

En çok tercih edilen şehirler; Roma, Milan, Florence, Kalabrien, Livorno

Türkiye temsilciliğini yaptığımız okulların listesi :

1.       FLORENCE

 •   Sprachcaffe
 •  International House
 •  Eurocentres
 •  Linguaviva
 •  Scuola Leonardo da Vinci

2.       CALABRIA

 • Sprachcaffe

3.       MILAN

 • International House
 • Linguaviva
 • Scuola Leonardo da Vinci

4.       ROMA

 • Sprachcaffe
 • International House
 • Scuola Leonardo da Vinci
 • Studioitalia
 • Dilit

 5.    SIENA

 • Scuola Leonardo da Vinci

İtalya’da Dil Eğitimi Almanın Avantajları:

İtalya kendini moda-tasarım, mimari gibi görsel sanatlarda kanıtlamış, dünya çapında önemli bir sıralamaya koymuştur. Ve bu alanlarda bir kariyer merkezi haline gelmiştir. Bir çok öğrenci lisans ve yüksek lisans programlarında, eğer bu alanlara ilgisi varsa İtalya’yı seçmektedir. Kültürel yapısı, tarih ve modernliğin bir arada bulunduğu sınırlı sayıdaki ülkelerdendir. Avrupa Birliği üyesi bir ülkede eğitim almanın birçok avantajından biri kaliteli eğitim ve yüksek yaşam standartlarıdır. İtalyanca öğrenmenin en büyük katkısı diğer latin kökenli diller olan Fransızca, İspanyolca ve Portekizce öğrenirken sağlayacağı kolaylıktır. İklim koşullarının benzerliği ve ülkemize yakınlığından dolayı öğrencilerin alışma süreci oldukça kısa sürmektedir.

İtalya’da Sağlık ve Çalışma:

İtalya dünyanın en iyi ikinci sağlık sistemine sahiptir. İtalya’nın Ulusal Sağlık Hizmeti her şeyi kapsar ve İtalya’da yaşayan herkes yararlanabilir. Bu sağlık sigortasının yapılması zorunludur. Gitmeden önce öğrencilere rutin aşıları yaptırmaları tavsiye edilmektedir. İtalya’da haftalık 20 saat çalışma iznine sahip olmak için D tipi öğrenci vizesi ile öğrencinin yeterli düzeyde İtalyanca bilmesi gerekmektedir.

Konaklama İmkânları:

Kendinize ve standartlarınıza uygun bir konaklama seçmeniz iç mutluluğunuz ve huzurunuz için oldukça önemlidir ve kesinlikle eğitim başarınızı etkilemektedir.

Aile yanı konaklama: Dil eğitimi görecek öğrencilerin konaklama seçeneklerinden bir tanesi aile yanı konaklamadır. Bunun en büyük avantajı öğrenci, pratik İtalyancasını aile ile konuşarak geliştirebilmesi ve aynı zamanda ülke kültürünü daha yakından tanıma fırsatına sahip olmasıdır.

Kampüste konaklama: Üniversite kampüsünde yurtlarda, genelde iki ya da üç kişilik odalarda kalınır. Üniversite hayatını tanımak ve okulun imkânlarından faydalanmak gibi avantajları vardır.

Pansiyon (Hostel) konaklama: İtalya’yı çok daha ekonomik fiyatlarla gezmek isteyenler için, bir veya iki yıldızlı otellerin dışında her yaş insanların konaklama yapabildikleri Gençlik Hostelleri de tavsiye edilebilir.

İtalya’da Mutfak Kültürü:

İtalya’da yemek yapmak her ne kadar yörelere göre farklılık gösterse de yemekler daima yüksek standartlardadır. Campania’da lezzetli bir pizza ya da muhteşem bir balık ızgara bulabilirken; Lombardia’da yanında beyaz çikolata yaprakları ile süslü bir tabak ev yapımı “taglitelli”ye rastlayabilirsiniz. Toskana’da kırmızı şaraplı risottoyu enfes kızarmış sülünün yanında yerken; Sicilya’da lezzetli bir ev yapımı dondurma; Lazio’da güveç tuzlama deneyebilirsiniz.

İtalya’da İklim:

İtalya’da Akdeniz iklimi hüküm sürer. Sahra havasının yerleştiği mevsim olan yaz, kurak ve güneşlidir. Atlas Okyanusu havasının yerleştiği mevsim olan kış ise ılık, yağışlı ve düzensizdir. Kuzey İtalya, denizin yumuşatıcı etkisinden hiç yararlanamaz. Buradaki iklim kara iklimidir. Po Ovası kışın soğuk ve sislidir, yazın ise, boğucu nemli sıcaklar olur. Kuzey bölgesine doğru yağmurların sürekliliği artar. İlkbaharda daha çok yağış olur. Güneye doğru iklim daha da sıcaklaşır, kış ayları güneyde en yağışlı aylardır. Burada kışlar ılımandır yazlar ise mevsim normallerinde seyreder.

Adım Adım İtalya’da Dil Eğitimi:

Kişisel bilgilerinizi, gitmek istediğiniz ülke-program tercihlerinizi, dil seviyenizi, eğitim durumunuzu ve iş deneyiminizi soran ISC formunu doldurmanızla yurtdışında eğitim için önemli

Kayıt için Gerekli Belgeler:

Okulların başvuru ücretleri (Başvuru ücretleri okullara göre değişkenlik göstermektedir. Okullara göre başvuru ücretlerini danışmalarınızdan görüşme esnasında öğrenebilirsiniz).
Okulların başvuru formları (Bu formları danışmanlarınız ile birlikte veya onların direktifleri doğrultusunda doldurabilirsiniz).
Pasaportunuzun kişisel bilgilerin yer aldığı sayfa ve varsa eski vizelerin olduğu sayfaların fortokobileri.
Banka mektubu. (Bu mektubu ISC ofislerinde danışmanlarınızdan temin edebilirsiniz).
Sponsor teminat mektubu. (Bu mektubu ISC ofislerinde danışmanlarınızdan temin edebilirsiniz)

Eğitimin İçin En Uygun Ülke Hangisi?

Size özel ücretsiz eğitim araştırması, bütçe analizi ve akademik raporlama için bizimle iletişime geçin.

Hemen Ara: 0 553 508 69 92
× Bize Yazın