Çin’de Dil Okulu

Çin’de Eğitim:

Dünyada en fazla konuşulan dil Çince’dir. Her dili yerinde öğrenmek gerekir düşüncesinden yola çıkarsak, Çince gibi bir dili mutlaka Çin’de öğrenmek, o kültürü tanımak, dil eğitimi için oldukça önemlidir. Çin ekonomisinin hızla gelişmesi ve büyümesi ile birlikte Çince dil eğitimi oldukça popüler hale gelmiştir ve bu amaçla Çin’de birçok dil okulu kurulmuştur. Çin’de dil okulları için öğrenciler genellikle başkent Pekin ve Şangay’ı tercih etmektedirler.

Çince, özellikle bizim gibi latin alfabesini kullananlar için oldukça farklı bir dildir ve zor olarak algılanmaktadır. Fakat Çince’de her yabancı dil gibi oturup çalışılması, vakit ayrılması gereken bir dildir. Özellikle Çin’de yaşayarak alınan bir eğitimle bu dile sıfırdan başlandığını düşündüğümüzde de 1 yıl gibi bir sürede hakim olunması beklenmektedir.

Çin’de en çok tercih edilen programlar; Genel Çince, Yoğun Çince, İş için Çince, Birebir Çince ve Profesyoneller için Çince programlarıdır.

ISC Yurt Dışı Eğitim olarak Çin’in en iyi lokal okulu olan Mandarin House ile çalışmaktayız.

1. PEKİN

  • Mandarin House
  • Sprachcaffe

2. ŞANGAY

  • Mandarin House
  • Sprachcaffe

Çin’de Dil Eğitimi Almanın Avantajları:

Türkiye’deki birçok firma, birçok sektörde Çin ile çalışmaktadır. Türkiye gibi gelişmekte olan bir ülke için, yabancı ülkelerle yapılan ihracat ve ithalat ticari ve ekonomik ilişkiler hayati önem taşır. Günümüzde İngilizce bilmek veya konuşmak bir avantaj değil zorunluluktur fakat Çince gibi bir dile hakim olmak ise sizi yüzlerce adım ileri taşıyacak bir avantajdır. Bu ekonomik çevrenizde, iş yaşamınızda, kariyer hedeflerinizde size oldukça büyük bir artı kazandıracaktır. Dünya’nın ekonomi ve ticaret dili olma yolunda ilerleyen Çin’de dil eğitimi almak geleceğinize yapacağınız çok önemli bir yatırımdır.

Çin’de Sağlık ve Çalışma:

Çin Eğitim Bakanlığı, 6 aydan fazla Çin’de eğitim görecek tüm yabancı öğrencilerin sigorta yaptırmasını mecburi tutmaktadır. 6 aydan az kalacak öğrencilere Seyahat Sigortası yaptırmaları tavsiye edilir. Çin’de muayene oldukça ucuzdur. Dil eğitimi için Çin’de bulunan öğrencilerin part-time çalışma hakkı bulunmakta fakat bunun için normal düzeyde Çince bilmek gerekmektedir.

Çin’de Konaklama:

Çin’de konaklama seçenekleri oldukça zengindir. Öğrencilerin beklentilerine göre en uygun seçim yapılmaktadır. Konaklama seçimi en az dil okulu kadar önemli olup öğrencinin başarısını direk etkilemektedir. Aile yanı, öğrenci evleri, yurt ve paylaşımlı daireler olmak üzere bir öok alternatif bulunmaktadır. Öğrencilere özellikle ilk ay öğrenecekleri dilin kültürünü yakından tanımaları için aile yanı konaklama tavsiye edilmektedir.

Adım Adım Çin’de Dil Eğitimi:

1.Adım – ‘Academıx‘ ücretsiz danışmanlık hizmetimizle tanışma:
2. Adım – Karar verme aşaması:
3. Adım – Kayıt işlemleri:
4. Adım – Kabul belgesinin gelmesi ve vize işlemleri
5. Adım – Vizenin alınması ve hazırlık aşaması:
6. Adım – Oryantasyon:
7. Adım – Eğitim sürenizce Academıx yanınızda !

Kayıt için Gerekli Belgeler:

Okulların başvuru ücretleri (Başvuru ücretleri okullara göre değişkenlik göstermektedir. Okullara göre başvuru ücretlerini danışmalarınızdan görüşme esnasında öğrenebilirsiniz).
Okulların başvuru formları (Bu formları danışmanlarınız ile birlikte veya onların direktifleri doğrultusunda doldurabilirsiniz).
Pasaportunuzun kişisel bilgilerin yer aldığı sayfa ve varsa eski vizelerin olduğu sayfaların fortokobileri.
Banka mektubu. (Bu mektubu ISC ofislerinde danışmanlarınızdan temin edebilirsiniz).
Sponsor teminat mektubu. (Bu mektubu ISC ofislerinde danışmanlarınızdan temin edebilirsiniz)

Eğitimin İçin En Uygun Ülke Hangisi?

Size özel ücretsiz eğitim araştırması, bütçe analizi ve akademik raporlama için bizimle iletişime geçin.

Hemen Ara: 0 553 508 69 92
× Bize Yazın