Malta Dil Okulları: Uygun Fiyatla İngilizce’nin Merkezi

Malta dil okulları, fiyatları bakımından diğer ülkelerle karşılaştırıldığında daha uygun olması nedeniyle son yıllarda İngilizce öğrenmek isteyenler tarafından tercih edilmektedir. EC Malta Dil Okulu, ESE, Linguatime, Sprachcaffe, Clubclass gibi bir çok dil okulunu barındıran Malta adası, İngilizce öğrenmek isteyenler için başlangıç seviyesinden üst seviyelere kadar her öğrenci için geniş seçenekler sunar.

Malta dil okulları İngilizce öğrenmek için hem kaliteli hem de ekonomik bir seçenek

Güzel iklimi, sahilleri ve tarihi dokusuyla Malta, Akdeniz’de İngilizce konuşulan küçük bir ada ülkesidir. Eski bir İngiliz sömürgesi olması nedeniyle hem kültürel hem de yaşam biçimi olarak İngiliz tarzını yansıtan ada, aynı zamanda Avrupa’nın en popüler turistik merkezlerinden de biridir. Yılın büyük bölümünde yaşanan yaz sezonu adada sürekli uluslararası bir ortamın oluşmasını sağlıyor ve bu ortam özellikle dil eğitimi için gelenlere büyük avantaj oluyor.

Malta’da İngilizce eğitimini deniz ve güneşle birleştirin

İngiltere’nin çoğu zaman kapalı, bulutlu ve yağmurlu havası yerine özellikle yaz aylarında deniz ve güneşin de nimetlerinden yararlanmak isteyen binlerce kişi Avrupa’nın her yerinden Malta’ya akın ediyor. Malta hem dil eğitimi hem de yaz tatilini aynı zamanda tek maliyetle yapmanızı sağlıyor.

Malta’da Dil Okulları

Malta’da dil okullarının önemli bir bölümü İngiliz dil okullarının Malta şubesi olarak açılmışlardır ve İngiltere merkezli dil eğitimi vermektedir. Diğer dil okulları da tarz ve eğitim standardı olarak İngiltere’deki dil okullarına denktir. Öğretmenlerin neredeyse tamamı İngiltere’den gelmektedir. Bu nedenle Malta dil eğitimi kalitesi ve içeriği bakımından İngiltere’ye kıyasla dezavantaj oluşturmaz.

Malta’da İngilizce eğitimi veren dil okulları değişik alanlarda seçenekler sunuyor. Genel İngilizce eğitiminin yanı sıra TOEFL, IELTS gibi sınavlara hazırlık ya da akademik amaçlı eğitimlere ek olarak İş İngilizcesi eğitimi de alabilirsiniz.

Malta Dil Okulları Fiyatları

Eğitim kalite ve içeriği İngiltere ile denk olmasına rağmen Malta’da dil eğitiminin maliyeti fiyat olarak İngiltere’den daha ekonomiktir. Yaz aylarında konaklama maliyetleri biraz yükselse de genel ortama olarak Malta, İngilizce eğitimini ekonomik olarak almak isteyenler için iyi bir çözümdür.

Malta Dil Eğitimi – Konaklama

Malta dil okulları, kendine ait otel ya da öğrenci yurtlarıyla konaklama konusundaki sıkıntıyı ortadan kaldırmaktadır. Bu nedenle, Malta’da en çok tercih edilen konaklama seçeneği, öğrenci yurtları, oteller ve apart dairelerdir. Bu seçeneklerin kalite ve fiyatı sizin tercihlerinize göre şekillenir. Dileyen öğrencilere aile yanı konaklama seçenekleri de sunulmaktadır.

Malta’da İngilizce

Malta adası, İngilizce öğrenmek isteyenler için önemli bir seçenek; ülke ekonomisi için önemli bir kaynaktır. Bu da, İngiltere, Amerika gibi ülkelerde verilen dil eğitimiyle öğrencilerin lehine sonuçları olan kıyasıya bir rekabet ortamına neden olmuştur. Eski bir İngiliz sömürgesi olan ve hemen tüm İngiliz okullarının şubelerine ev sahipliği yapan ülkede İngiliz eğitim sistemi uygulanmaktadır. Dolayısıyla, Malta’da dil okulları, İngiltere’yle aynı standartlardaki eğitimi daha uygun şartlarla sunduğu için her yıl artan bir öğrenci talebiyle karşılaşmaktadır.

Malta dil okulları geniş bir eğitim içeriği sunuyor

Maltada İngilizce eğitimi veren okullar farklı alternatifler sunuyor. Genel İngilizce eğitiminin yanı sıra TOEFL, IELTS gibi sınavlara hazırlanmak isteyen veya akademik amaçlı eğitim almak isteyen öğrenciler gibi İş İngilizcesi konusunda gelişim sağlamak isteyen öğrenciler de Malta’nın kaliteli okullarında eğitim seçeneklerini değerlendirebilir.

Malta’da İklim

Malta, yumuşak kış ayları ve sıcak yaz sezonuyla herkesi memnun edecek bir iklime sahiptir. Sert esen rüzgarlar, kar, don ve sis gibi kavramlar Malta’da bilinmez. Nisan ayından itibaren neredeyse hiç rastlanmayan yağışlar en çok Eylül ile Nisan arasında görülür.

Sıcaklık ise Kasım – Nisan aylarında ortalama 14°C, Mayıs- Ekim arasındaysa ortalama olarak 32-3°C civarındadır. Malta, sıcak yaz aylarında denizden esen serin meltemlerle, Temmuzdan Eylül ortasına kadar devam eden sıcaklığın yüksek olduğu dönemlerde bile, seyrek olarak aşırı sıcaklara maruz kalır.

Eğitimin İçin En Uygun Ülke Hangisi?

Size özel ücretsiz eğitim araştırması, bütçe analizi ve akademik raporlama için bizimle iletişime geçin.

Hemen Ara: 0 553 508 69 92
× Bize Yazın