Rusya’da Dil Okulu

Rusya’da Eğitim

Rusya’da dil eğitimi genellikle devlet üniversiteleri bünyesinde verilmekte fakat özel dil okullarının sayısı da gün geçtikçe artmaktadır. Rusça, Rusya’nın yanısıra Türk Cumhuriyetleri, Ukrayna ve diğer birçok ülkede yaygın olarak kullanılan bir dildir. Türkiye’de de popülerliği artmakta olan Rusça’nın öğrenilmesi öğrenciler için oldukça büyük bir avantaj olacaktır. Rusça’yı ana vatanı Rusya’da öğrenirken aynı zamanda Rus kültürünü de yaşayacak ve dili günlük hayatta kullanarak, yaşayarak öğreneceksiniz.

Rusya’da dil okulları en çok iki şehirde yoğunlaşmıştır. Bunlardan ilki gerçek bir tarihi müze niteliğinde olan başkent Moskova’dır. Troya hazinesinin sergilendiği Pushkin Museum of Fine Arts, şehrin merkezinde State Historical Museum, iktidarın sembolü Kremlin Sarayı, ünlü Kızıl Meydan ve daha ünlü bir çok yer dil eğitimi alırken keşfedilmeyi bekliyor. Bir diğer dil okulu şehri olan St-Petersburg, 5 milyonluk nüfusuyla çok Avrupai’dir. Şehir ”Avrupa’ya açılan kapı” fikriyle kurulmuştur. Geniş bulvarları, dingin suları, köprüleri vardır. Şehir, Kuzey’in Venedik’i olarak anılmaktadır. Dostoyevski’nin romanları Suç ve Ceza, Ezilenler de bu şehirde geçer. Şehrin kuzeyde olması nedeniyle kışın günler çok kısadır. Fakat Haziran – Temmuz arası gündüzler uzundur. Bu aralıkta 2 hafta güneş hiç batmaz ve bu günler ”Beyaz Geceler” olarak adlandırılır, şehir festival tadında eğlenceler düzenlenir.

Rusya’da en çok tercih edilen programlar; Genel Rusça, İş için Rusça ve Birebir Rusça programlarıdır.

Türkiye temsilciliğini yaptığımız okulların listesi :

1.       MOSKOVA

  • Eurocentres
  • Liden & Denz Language Centres

2.       St. PETERSBURG

  • Eurocentres
  • Liden & Denz Language Centres

3.      Riga

  • Liden & Denz Language Centres

Rusya’da Dil Eğitimi Almanın Avantajları:

Türkiye, Rusya ve diğer bölge ülkeleri arasında her geçen gün artan ticari ve siyasi ilişkiler nedeniyle Rusça öğrenmek, öğrenciler için önemli bir avantaj olacaktır. İngilizce’nin üzerine 2. bir yabancı dil olarak Rusya’nın seçimi sizi başkalarından birkaç adım öne taşıyacaktır. Rusça eğitimini Rusya’da alanlar sadece dili öğrenmekle kalmayıp Rus kültürünü ve yaşayış biçimini de daha yakından tanıyıp, dili daha hızlı kavrama imkanı bulmuş olacaklar. Türkiye’de özellikle turizm sektöründe yatırım yapmayı düşünenler için Rusça’nın önemi aşikardır. Her yıl milyonlarca turist Rusya’dan ülkemize gelmektedir. Ayrıca özel sektörde de sayıları her geçen gün artan Türk-Rus şirketlerinde iş imkanına sahip olabilme şansınız artmaktadır. Farklı etnik gruplarının birarada yaşadığı Rusya’da farklı kültürleri tanımak öğrencileri kültür bakımından zenginleştirecektir. Soğuk bir ülke olmasına rağmen kesinlikle görülmesi gereken birçok önemli şehri ve güzellikleri olan Rusya, eğitim alınmaya ve yaşanmaya değerdir.

Rusya’da Sağlık ve Çalışma:

Öğrencilerin gitmeden önce sağlık sigortası yaptırmaları zorunludur. Dil eğitimi için Rusya’ya gidecek öğrencilerin hiç bir şekilde çalışma izni bulunmamaktadır.

Rusya’da Konaklama:

Rusya’da konaklama seçenekleri oldukça zengindir. Öğrencilerin beklentilerine gçre en uygun seçim yapılmaktadır. Konaklama seçimi en az dil okulu kadar önemli olup öğrencinin başarısını direk etkilemektedir. Aile yanı, öğrenci evleri, yurt, kampüs içi konaklama ve paylaşımlı daireler olmak üzere bir öok alternatif bulunmaktadır. Öğrencilere özellikle ilk ay öğrenecekleri dilin kültürünü yakından tanımaları için aile yanı konaklama tavsiye edilmektedir.

Adım Adım Rusya’da Dil Eğitimi:

Kayıt için Gerekli Belgeler:

Okulların başvuru ücretleri (Başvuru ücretleri okullara göre değişkenlik göstermektedir. Okullara göre başvuru ücretlerini danışmalarınızdan görüşme esnasında öğrenebilirsiniz).
Okulların başvuru formları (Bu formları danışmanlarınız ile birlikte veya onların direktifleri doğrultusunda doldurabilirsiniz).
Pasaportunuzun kişisel bilgilerin yer aldığı sayfa ve varsa eski vizelerin olduğu sayfaların fotokopileri.
Banka mektubu. (Bu mektubu ISC ofislerinde danışmanlarınızdan temin edebilirsiniz).
Sponsor teminat mektubu. (Bu mektubu ISC ofislerinde danışmanlarınızdan temin edebilirsiniz)

Eğitimin İçin En Uygun Ülke Hangisi?

Size özel ücretsiz eğitim araştırması, bütçe analizi ve akademik raporlama için bizimle iletişime geçin.

Hemen Ara: 0 553 508 69 92
× Bize Yazın